Вікісховище:Патрулювання
Права патрульного — це специфічні права користувача, що дозволяють йому позначати редагування, завантаження файлів та створення сторінок як відпатрульовані.[1] Вона спрямована на те, щоб трохи зменшити завали неперевірених нових сторінок, нових файлів і непатрульованих редагувань. Ця система існує, щоб повідомляти іншим патрульним, що якесь редагування вже було перевірене іншим патрульном, що це не вандалізм, і не виходить за рамки нашої тематичної сфери проекту (або повідомляє про те, що такі редагування/сторінки були скасовані/вилучені).
Користувачі з прапорцем patroller
бачитимуть посилання на кшталт «[Mark as patrolled]» у правому нижньому кутку будь-якої нової сторінки або нового файлу, і справа при кожному перегляді версій, які ще ніхто не перевірив. На додачу до цього, неперевірені сторінки будуть підсвічені жовтим на сторінці Special:NewPages. Непатрульовані файли на сторінці Спеціальна:Нові файли не позначаються жодним способом, але їх можна фільтрувати. Неперевірені редагування вирізняються знаком оклику перед рядком версії. Патрульні мають перевіряти такі редагування, визначаючи, чи відповідають вони нашій тематичній сфері проекту. Прийнятні сторінки чи файли слід позначати як перевірені, а неприйнятні сторінки чи файли треба або виправляти, або й вилучати, якщо виправлення неможливе. Ці права надаються за замовчуванням усім адміністраторам, але їх також можуть отримувати й довірені користувачі у відповідь на запит. Про надання цих прав можна попросити якогось конкретного адміністратора, або ж подати формальний запит на ці права на сторінці Вікісховище:Запити на права.
- Список усіх патрульних можна переглянути на сторінці Special:Listusers/patroller (наразі їх 643).
Як працює патрулювання нових сторінок?
Будь-які сторінки, виділені жовтим на Special:NewPages, ще не були позначені як перевірені. Це означає, що їх, найімовірніше, ще ніхто не переглядав. При перевірці сторінки її можна позначати відппатрульованою якщо (а) Ви бачите, що це добра сторінка або (б) це можна робити до або після того, як Ви номінуєте її на вилучення. Якщо Ви не впевнені, що робити зі сторінкою, не позначайте її як перевірену; згодом її перегляне інший редактор.
Щоб позначати сторінку як перевірену, просто клацніть «[Mark this page as patrolled]» в нижньому правому кутку сторінки.
Що можна позначати перевіреним
- Будь-що, відповідне для Вікісховища.
Що не можна позначати як перевірене?
- Сторінки, щодо яких Ви не впевнені, і якщо ніхто інший (за винятком автора/завантажувача) не підтримує їх збереження.
Як працює патрулювання редагувань?
Зі сторінки Recent changes клацніть (diff)-посилання будь-якого неперевіреного редагування. Далі, при перегляді різниці версій, встановіть позначку про перевірку сторінки, клацнувши «[Mark this page as patrolled]» з правого боку. Після встановлення цієї позначки можете закрити сторінку, або (у випадку вандалізму або іншого внеску, що суперечить настановам Вікісховища) здійсніть скасування або відкіт.
Як працює патрулювання файлів?
Завантаження файлів теж можна патрулювати, внизу їхніх описів. Це все ще нова функція, для якої ще не розвинено жодних конкретних настанов.
Автопатрульний
Права автопатрульного подібні до прав patroller
у тому, що це — специфічні права користувача, які дозволяють позначати редагування як перевірені. Єдина різниця в тому, що автопатрульні не мають можливості цілеспрямовано позначати редагування перевіреними; натомість лише їхні власні дії позначаються як такі. Це право зазвичай надається користувачам, що необов'язково займаються патрулюванням сторінок, редагувань чи завантажень, але створюють високоякісні сторінки чи завантаження, що не потребують перевірки іншими користувачами. Це дещо зменшує завали непатрульованих нових сторінок та редагувань анонімів. Це право також надається користувачам, що роблять значну кількість позитивних редагувань, які не треба патрулювати, щоб зменшити безлад у списках спостережень.
You may apply for autopatrol at Commons:Requests_for_rights#Autopatrol.
Користувачі з правами patrol
не повинні отримувати прав автопатрульного, оскільки вони вже його мають, і воно є просто зайвим. Членство в групі користувачів image reviewers
теж містить прапорець autopatrolled
.
- Список автопатрульних можна переглянути на сторінці Special:Listusers/autopatrolled (наразі їх 7447).
Інші деталі
- Журнал усіх патрулювань можна переглянути на сторінці Special:Log/patrol. Він містить імена користувачів, статті та переглянуті версії, а також його можна сортувати за іменем користувача або назвою статті.
- Сторінки, започатковані й редаговані адміністраторами, ботами, та користувачами з правом
Autopatrolled
, автоматично позначаються як «перевірені (автоматично)". - На Special:Newpages є опція «Приховати перевірені редагування», тож Ви можете ігнорувати вже перевірені сторінки.
- Навіть якщо останні кілька годин або навіть днів були відпатрульовані, все одно залишаються досить великі завали з неперевірених редагувань. Сторінки припиняють відображатися в черзі непатрульованих сторінок через 720 годин (30 днів).
- Для тих, хто займається патрулюванням регулярно, є пара додатків, що полегшують цю роботу (спливні вікна й AjaxPatrolLinks).
CSS-класи
Існує три CSS-класи, пов'язані з патрулюванням редагувань:
- Клас для неперевірених статей на сторінці перегляду нових сторінок —
.not-patrolled
, тож користувачі з дальтонізмом або ті, хто просто віддає перевагу іншому стилю, можуть, скажімо, додати код.not-patrolled { border: 2px solid black }
до своїх користувацьких CSS-файлів. - Клас для знаку оклику —
.unpatrolled
; наприклад,.unpatrolled { display:none }
приховує їх на сторінках нових редагувань та Вашого списку спостереження. - Клас для посилання «Позначити цю сторінку як перевірену» в нижньому правому кутку кожної нової сторінки —
.patrollink
; Ви можете налаштувати його стиль у Вашому користувацькому CSS-файлі, наприклад:.patrollink { font: bold small sans-serif}
Примітки
- ↑ Вам цікаво, як там справи з патрулюванням в інших проектах Вікімедіа? Не всі сайти Вікімедіа увімкнули повну систему патрулювання останніх змін. Щоб перевірити, чи на певному сайті працює ця система, можна переглянути розділ 'wgUseRCPatrol' у файлі налаштувань Вікімедіа. Однак англійській Вікіпедії якось вдається залишатися винятковою в цьому плані (Phabricator:T21309), маючи в своєму інтерфейсі права автопатрульного («autoreviewer»), і при цьому не маючи налаштувань $wgUseRCPatrol...
Див. також
- Вікісховище:Швидкий відкіт — подібний прапорець користувача, спрямований на боротьбу з вандалізмом
- Special:Log/patrol — журнал будь-яких патрулювань
- Вікісховище:Підрозділ по боротьбі з вандалізмом — більше інформації про методи боротьби з вандалізмом та інструменти, що полегшують цю роботу